Черкаське обласне відділення (філія)

Комітету з фізичного виховання та спорту

Міністерства освіти і науки України

створене на базі обласного спортивного клубу "Гарт", який в свою чергу унаслідував усю спадщину і традиції Всесоюзного добровільного спортивного товариства "Трудові резерви". ВДСТ "Трудові резерви" засновано в 1954 році.

Структурним підрозділом ВДСТ "Трудові резерви" в Черкаській області стала Черкаська обласна рада ДСТ "Трудові резерви". Товариство керувало усіма колективами фізичної культури в області та здійснювало підготовку спортсменів-розрядників, значкістів ГПО та ГЗР, "Турист СРСР", громадських інструкторів по спорту і фізичному вихованню в училищах.

  Прізвище першого керівника Черкаської обласної ради ДСТ "Трудові резерви" в архівних матеріалах, на жаль, не збереглося. З 1964 року по 1967 рік на посаді заступника голови ВДСТ був М.А. Нагорний. З 1967 року по 1981 рік ДСТ очолював В.І. Павлов, який до призначення працював штатним тренером товариства. З 1981 року по 1991 рік Черкаську обласну раду ДСТ "Трудові резерві" очолив А.П. Луценко. З 1991 по 1992 рік – І.В. Ляшко.

У відповідності до наказу Міністерства освіти України від 01.09.1992 року №114 і Управління освіти Черкаської державної адміністрації від 02.10.1992 року №224 "Про ліквідацію Української ради Всесоюзного ДСТ "Трудові резерви" та створення Центрального і обласного спортивного клубу "Гарт" Міносвіти України на базі Черкаської обласної ради ДСТ "Трудові резерви" було утворено Черкаський обласний спортивний клуб "Гарт", який продовжив очолювати Ляшко Іван Володимирович до 2001 року.

З 01.02.2001 року естафету керівництва Черкаським обласним спортивним клубом "Гарт" прийняв  Михайло Олексійович Санжарівець, який до цього працював заступником директора Черкаської СДЮШОР.

На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2001 року № 203 "Про вдосконалення системи організації роботи з фізичного виховання та спорту в навчальних закладах" та наказу Міністерства освіти і науки України від 28.05.2001 року № 412 "Про розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2001 року № 203/р" Черкаський обласний спортивний клуб "Гарт" реорганізовано та створено Черкаське обласне управління з фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, в якому продовжив керівну діяльність М.О. Санжарівець. Проте, передчасна смерть стала на заваді здійсненню планів, творчих задумів Михайла Олексійовича.

Обласне управління, очолюване Михайлом Олексійовичем, сягнуло значних вершин в організації спортивної роботи і, як наслідок, здобуло чимало нагород за результативну діяльність. Так, за результатами 2006 року Черкаське обласне управління з фізичного виховання та спорту КФВС МОН України завоювало І місце в обласному огляді-конкурсі з фізично-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед фізкультурно-спортивних товариств та відомств Черкаської області, а за підсумками 2007 року – ІІ місце за підсумками роботи зі спортивної майстерності серед спортивних товариств і відомств.

З 2009  року тимчасово виконуючою обов’язки начальника призначена Антоніна Володимирівна Саприкіна, яка з 2004 року працювала провідним спеціалістом, а з 3 серпня 2005 року – начальником відділу. З 24 січня 2011 року наказом Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України А. В. Саприкіна затверджена начальником управління.


 За усі роки існування спочатку як ДСТ "Трудові резерви", ОСК "Гарт", тепер як Черкаське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, система організації роботи з фізичного виховання постійно розвивалась та вдосконалювалась, залучаючи до занять фізичною культурою та спортом все більшу кількість учнівської та студентської молоді.

Основними напрямками Черкаського обласного відділення КФВС МОН України є координація фізкультурно-оздоровчої та навчально-тренувальної роботи в навчальних закладах освіти усіх рівнів (дошкільних навчальних закладах, загальноосвітніх школах, професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах усіх типів), інтернатних закладах, дитячо-юнацьких спортивних школах та клубах фізичної підготовки, підтримка та розвиток Олімпійського руху ( співпраця з відділенням НОК України в Черкаській області) серед школярів та студентів.